‚Zapach domów innych ludzi’ – B.-S. Hitchcock

Moja ocena: 7/10

‚Im mapy starsze, tym więcej noszą na sobie historii’ 

Książka opowiada o losach Ruth (która chce zostać zapamiętana), Dory (która woli być niewidzialna), Alyce (która nie potrafi zerwać dawnych więzi) i Hanku (który marzy o ucieczce). Wszyscy mieszkają na Alasce, każdy z nich musi znaleźć w sobie dużo determinacji, żeby pokonać demony z przeszłości. 

‚Niektórzy ludzie z pozoru wydają się zupełnie nieszkodliwi, a w rzeczywistości tylko czekają, by wybuchnąć, i jeśli człowiek zanadto się do kogoś takiego zbliży, może się boleśnie sparzyć’ 

Najbardziej w całej książce podobało mi się to, jak bardzo była ona przemyślana, żaden wątek nie został bez rozwiązania, wszystko się pięknie ze sobą łączy. Historia sama w sobie jest ciekawa i jest to coś nowego. Nareszcie akcja nie toczy się w Nowym Jorku, czy na przedmieściach Londynu. Tutaj wszystko dzieje się na Alasce. W książce można znaleźć liczne wiadomości na temat życia w tym miejscu, co sprawia, że książka jest jeszcze bardziej wartościowa. Czasami jednak było mi ciężko zapamiętać wszystkie imiona i nadążyć za akcją. Tam naprawdę dużo się dzieje! 

‚Dobrze wychowana, przyzwoita rzeka nie powinna występować z brzegów’ 

Napisana zrozumiale, przejrzyście i z głową. Duża dynamika pozwala zatopić się w lekturze na długie godziny i nie przestawać czytać. Nie ma dobrego momentu na zrobienie przerwy. 

‚Nigdy nie zrozumiem, jak to się dzieje, że niektóre wydarzenia wnikają nam głęboko pod skórę i przeobrażają nas w innych ludzi.’ 

Roztacza jakąś magiczną aurę wokół siebie, więc najlepsza na długie nocne godziny spędzone w towarzystwie latarki. Najlepiej na dworze! Polecam wszystkim, którzy chcą się oderwać od rzeczywistości i polecieć na Alaskę razem z lekturą! 

‚Czasami człowiek potrzebuje choćby i drobiazgów.’

Do następnego! 

LiviLivi 

A wy co sądzicie o tej książce? 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: