‚Beduinki na instagramie’ – A. Chrobak

Moja ocena: 6/10 

‚Przecież ropa się kiedyś skończy…’ 

Niech nie zmyli was jasna i piękna okładka, ani fajny tytuł. To książka o życiu w kraju pełnym kontrastów. Gdzie wszystko wydaje się idealne na zewnątrz, a pełne rozczarowań w środku.

‚Wszystko to powstało bardzo szybko. Nie było stopniowego rozwoju cywilizacji. Od pustyni i piasku, od razu przeszli tutaj do najwyższych wieżowców i luksusu. Coś jak od zera do milionera’  

Według mnie w tej książce można znaleźć wiele informacji i ciekawostek, które zostają w pamięci (dzięki temu, że są przedstawione w postaci historii z życia autorki). Naprawdę można dużo się dowiedzieć. Napisana z humorem. Niektóre rozdziały mnie nudziły. Jak to bywa w takiego typu książkach. 

‚Emiraty to raj dla turystów’ 

Książka napisana jest tak, że łatwo znaleźć jakąś konkretną informację. Jednak według mnie znalazło się tam sporo zbędnych słów. Tylko nudzą i niepotrzebnie rozciągają rozdziały. Niekiedy autorka chciała na siłę być śmieszna… Niekoniecznie to wychodziło. 

‚Nad Emiratami niezmiennie czuwa baczne oko ojca narodu szejka Zajeda’ 

Przeczytałam w pięć, może sześć dni. Jakoś topornie mi szło. Na szczęście miałam ją ze sobą w trakcie długiej podróży, zdecydowanie trafione miejsce na tego typu książkę. 

‚Kraj kontrastów: nieklimatyzowane autobusy, którymi dojeżdżają do pracy robotnicy budowlani, i lśniące Porsche zaparkowane przed luksusową restauracją’ 

Polecam w chwilach spokoju i intelektualnego braku wsparcia, czyli braku nowych wiadomości. Jeżeli ktoś będzie wybierał się w rejony przedstawione w książce, to jest to lektura obowiązkowa! 

‚Bliski wschód był dla mnie wyborem naturalnym’

Do następnego! 

LiviLivi 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: