‘Beduinki na instagramie’ – A. Chrobak

Moja ocena: 6/10 

‘Przecież ropa się kiedyś skończy…’ 

Niech nie zmyli was jasna i piękna okładka, ani fajny tytuł. To książka o życiu w kraju pełnym kontrastów. Gdzie wszystko wydaje się idealne na zewnątrz, a pełne rozczarowań w środku.

‘Wszystko to powstało bardzo szybko. Nie było stopniowego rozwoju cywilizacji. Od pustyni i piasku, od razu przeszli tutaj do najwyższych wieżowców i luksusu. Coś jak od zera do milionera’  

Według mnie w tej książce można znaleźć wiele informacji i ciekawostek, które zostają w pamięci (dzięki temu, że są przedstawione w postaci historii z życia autorki). Naprawdę można dużo się dowiedzieć. Napisana z humorem. Niektóre rozdziały mnie nudziły. Jak to bywa w takiego typu książkach. 

‘Emiraty to raj dla turystów’ 

Książka napisana jest tak, że łatwo znaleźć jakąś konkretną informację. Jednak według mnie znalazło się tam sporo zbędnych słów. Tylko nudzą i niepotrzebnie rozciągają rozdziały. Niekiedy autorka chciała na siłę być śmieszna… Niekoniecznie to wychodziło. 

‘Nad Emiratami niezmiennie czuwa baczne oko ojca narodu szejka Zajeda’ 

Przeczytałam w pięć, może sześć dni. Jakoś topornie mi szło. Na szczęście miałam ją ze sobą w trakcie długiej podróży, zdecydowanie trafione miejsce na tego typu książkę. 

‘Kraj kontrastów: nieklimatyzowane autobusy, którymi dojeżdżają do pracy robotnicy budowlani, i lśniące Porsche zaparkowane przed luksusową restauracją’ 

Polecam w chwilach spokoju i intelektualnego braku wsparcia, czyli braku nowych wiadomości. Jeżeli ktoś będzie wybierał się w rejony przedstawione w książce, to jest to lektura obowiązkowa! 

‘Bliski wschód był dla mnie wyborem naturalnym’

Do następnego! 

LiviLivi 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: